Waar is dat feestje? In Museum Catharijneconvent! In deze swingende museumles maken leerlingen uit groep 3 & 4 kennis met diverse feesten aan de hand van kunst in onze collectie. Voor het echte feestje zorgen ze zelf, door een passend dansje te verzinnen bij de feestdagen die ze ontdekken.
Een feest is geen feest als jouw voetjes niet van de vloer zijn geweest! Welke dansjes kun jij bedenken bij de verschillende feestdagen die de komende tijd worden gevierd? Een voorzichtige eierdans met Pasen of een maffe dans bij carnaval … Als je goed kijkt zie je op de kunstwerken in het museum alvast swingende voorbeelden. Maak je op voor een uurtje heerlijk dansen en zingen!
Dit programma voor groep 3/4 is onderdeel van de leerlijn Feest! Weet wat je viert.
Inhoud van het programma
Dit programma maakt deel uit van de themalijn Feest! Weet wat je viert. Voor ieder niveau is er een museumles te boeken binnen deze leerlijn. Kom feest vieren in het museum en leer alles over de vele bijzondere feestdagen die overal worden gevierd!
Het was leuk om te zien hoe er zoveel verschillende feesten terugkomen in het museum. De kinderen hebben genoten!
Praktische informatie
- Duur: 60 minuten (excl. ontvangst en afscheid)
- Doelgroep: groep 3 en 4
- Kosten: te boeken met de Feestjaarkaart, eenmalig €100,- voor de hele school (incl. twee museumdocenten)
- Aansluiting bij curriculum: Kunstzinnige oriëntatie, Oriëntatie op jezelf en de wereld
- Reserveren: boek zelf een datum via ons online systeem (zie knop hieronder).
Meer informatie en lesmateriaal
Ligt jullie school binnen een straal van 35 km van Museum Catharijneconvent? Dan kunnen wij het busvervoer voor je regelen! Hiervoor geldt: drie weken van tevoren reserveren.
Heb je nog andere vragen? Neem dan contact op via: groepsbezoek@catharijneconvent.nl.
Let op: in de maanden november en december is dit programma niet beschikbaar, in verband met de evenementen Huis van Sinterklaas en Kerstival.