De opkomst van het vrouwenkiesrecht, nieuwe uitvindingen en politieke onrust beïnvloedden het modebeeld, van vernieuwende ontwerpen door Poiret, Chanel en Schiaparelli tot de opkomst van praktische kleding voor werkende vrouwen. Ook de iconische art-deco tassen, die make-up meenamen en als statement dienden, kwamen op. Leonie Sterenborg koppelt de mode aan kunstenaars uit de tentoonstelling, zoals Charley Toorop, een voorbeeld van een moderne vrouw die haar eigen weg koos, zowel in haar kunst als in haar dagelijks leven.
Leonie Sterenborg neemt je mee in de mode en accessoires van het Interbellum, een tijd van grote maatschappelijke veranderingen. Ontdek hoe mode de rol van vrouwen in deze periode weerspiegelde en vormgaf.
- Wanneer
- Dinsdag 8 april van 14:00-15:00
- Waar
- Auditorium Museum Catharijneconvent, Lange Nieuwstraat 38 Utrecht
Over de spreker
Leonie Sterenborg is een deskundige projectconservator en curator, gespecialiseerd in theaterkostuums en modegeschiedenis. Sinds januari 2021 is ze werkzaam als projectconservator voor theaterkostuums bij Allard Pierson en van september 2023 tot september 2024 als projectcoördinator voor Localising Global Garment Biographies aan de Universiteit Leiden. Eerder vervulde ze de rol van conservator bij het Zaans Museum en het Tassenmuseum Hendrikje. Daarnaast heeft Leonie diverse functies bekleed binnen de Nederlandse Kostuumvereniging, waaronder secretaris en bestuurslid, en een belangrijke bijdrage geleverd aan het Bulletin van de organisatie.
Haar academische achtergrond omvat een Master of Arts in Kunstgeschiedenis van de Universiteit van Amsterdam, aangevuld met studies aan het Koninklijk Nederlands Instituut in Rome en de Universiteit van Sussex.

Lezingenreeks Tussen hemel en oorlog
Museum Catharijneconvent organiseert een inspirerende lezingenreeks rondom de tentoonstelling Tussen hemel en oorlog. Verschillende sprekers nemen je mee in hun expertise, waarmee ze een verrassende kijk bieden op hoe kunst en cultuur werden beïnvloed door de veranderingen in deze unieke periode.
Praktische informatie
- De lezing is om 14.00 uur in het auditorium van Museum Catharijneconvent.
- Tickets zijn te reserveren via de button rechtsboven.
- Entree is gratis op vertoon van een geldig entreebewijs voor het museum; reserveren is verplicht.
